Başkan Burak Elmas’tan Pulgar ve Gedson Fernandes açıklaması!

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, transfer dönemine ilişkin açıklamalarda bulunurken Fiorentina’dan Erick Pulgar’ı ücretsiz olarak kiraladıklarını belirtti. Burak Elmas, Gedson Fernandes konusunda da yaşanan transfer sürecinin detaylarını paylaştı.

Son dakika | Galatasaray haberi: Başkan Burak Elmas'tan Pulgar ve Gedson Fernandes açıklaması!

İşte Burak Elmas’ın açıklamaları:

‘Muslera’nın arkasında kalmayı kabul etmesi önemliydi’

” Transfer sürecinde ciddi verilmesi gereken kararlar oluyor. Yabancı kuralı varken takımın öncelikli eksiklerinin giderilmesi gerekiyor. Önemli eksiklerimiz olan noktaları belirledik. Bunlardan biri de kaleci pozisyonuydu. 3-4 tane kaleciyle görüştük. Muslera sakatlıktan döndükten sonra da Muslera’nın arkasında kalmayı kabul etmesi önemli. Giresunspor ile bir görüşme yaptık. Onların lig mücadelesinde Okan’ın çok önemli katkısı olduğunu belirterek bırakmak istemediler. Türk kaleciler konusunda istediğimiz sonucu alamayınca yabancı kalecilere yöneldik. Pena ile anlaştık. Kaleci transferini bedelsiz kiralık olarak Pena’yı alarak yaptık”

‘Pulgar’ı kiraladık’

“Defansif orta saha eksikliğimizi Şilili Pulgar ile kapattık. Çok deneyimli, Fiorentina’da başarılı şekilde forma giymiş bir oyuncu. Onu da yine ücretsiz olarak sezon sonuna kadar kiraladık. Bolivya’daydı buraya gelmesini bekliyoruz. Resmî imzaları atacağız”

‘Gedson’u isteseydik alırdık’

“Menajerinin bize ulaşma konusunda problem yaşamasına gerek yok. Biz istediğimiz zaman zaten kendisine ulaşırız. Bu kadro planlamasında öncelikli ihtiyaç duyulan noktalara yöneldik. Benfica kulübü bizden iki sezon için 1 milyon Euro kira ücreti, 7.5 milyon Euro’luk da satın alma opsiyonu istedi. 10 milyon Euro teklif gelirse de oyuncunun gitme hakkı olan bir teklif verdi. Aslında önümüzdeki sezonun da bir kararı bu. Gedson’u isteseydik alırdık. Önceliğimiz olmadığı için almama kararı aldık”

‘Sosyal medya trollerine karşı hukuksal girişimlere hazırız

“Galatasaray’ı ufak bütçelerle, 10-15 sosyal medya hesabıyla, Galatasaray’ın geleceğini belirlemeye çalışanların ellerine bırakmayacağız. Bununla ilgili de hukuksal girişimlere hazırız. Galatasaray, normal bir zamandan geçmiyor. Galatasaray’ın geleceğini kuvvetli bir gelecek olarak kurma ve maddi – manevi tehlikeden kurtarma mücadelesi veriyoruz. Galatasaray’ın geçmişinde hata yapmış birçok kişi, sanki hata yapmamış gibi algı yapıyor. Buna da cevap vermesini biliriz. Bugün yapılan her türlü algıyla ilgili elimizde açıklama var. Bu algıları yapanlar, Galatasaray ortamlarında ciddi şekilde dile getirsinler”

‘Yetenekli altyapı oyuncularına musallat olmuş menajerler var’

“Menajerlik müessesiyle ilgili çok duyum ve dedikodu var. İşini düzgün yapanlar da var muhakkak ki. Bu dedikoduların eğer herhangi birinde bir ispat varsa, gelsinler. Kendi yönetim kurulum dahil olmak üzere, hepsi üstünde suç duyurusunda bulunmayı denetleme kuruluna denetleme yetkisi vermeyi taahhüt ediyorum. İtibar suikasti üstünden Galatasaray’ın geleceğini kurma teşebbüsünü bıraksınlar. Gördük ki nezaket, yanlış anlaşılıyor.

Bartuğ, Galatasaray’ın yatırım yaptığı bir oyuncu. Galatasaray’ın, bu kadar yatırım yaptığı bir oyuncunun kontratını son seneye bırakmaması lazımdı. Yetenekli altyapı oyuncularına musallat olmuş, komisyon için birtakım planlarla gençlerimize dadanmış menajerler var”

‘Yönetime, başkana destek ve eleştiriyi, takımı destekle bir arada görmemek lazım’

“Galatasaray’ın oyuncularının en büyük gücü, taraftar desteğidir. Yönetime, başkana destek ve eleştiriyi, takımına destekle bir arada görmemek lazım. Bizi her türlü eleştirebilirler. Taraftarlık, armanın peşinde koşmayı gerektirir. Bizimle ilgili ne sorunları olursa olsun, bu genç takıma destek vermelerini önemle rica ediyorum. Ben de bir taraftardım. Biz 14 sene şampiyon olmadık ama takıma her zaman destek verdik çünkü sahada Galatasaray vardı.”