Cesar Hernandez: “Türkiye Dünya Kupası’nı kazanabilir!”

Vakıfbank Spor Kulübü ile 5 kupalı tarihi sezonun teknik heyetteki en önemli figürlerinden Başantrenör Yardımcısı Cesar Hernandez Gonzalez, gelen şampiyonlukların ardından Türkiye’deki ilk özel röportajını Sportcell’e verdi.

VakıfBank, CEV Şampiyonlar Ligi'nde şampiyon oldu! VakıfBank Avrupa'nın en  büyüğü...

“Tüm sezon boyunca turnuvaları sonuna kadar götürdüğümüz ve kupaları kazandığımız için çok memnunum. Bu takımda çalışan herkesten gurur duyuyorum.”

“3 yıl önce buraya ilk geldiğimde kendimi evimde gibi hissettim. Giovanni ile daha önceden çalışmamıştım ama aramızda saygı ve çalışkanlığa dayalı gerçekten iyi bir bağ kuruldu. Bazen fikir ayrılıklarımız oluyor ama sonunda önemli olan şey, takımdaki herkesin tek bir hedefi var. Birçok kez VakiFamily dedik. Ama bu sadece sözde değil, gerçekten bir aile gibi hissediyorum.”

Güney Kore’deki antrenörlük görevinize de devam ediyorsunuz. Önümüzdeki Voleybol Dünya Kupası için favori kim?

“Güney Kore milli takımı bir yapılanma aşamasında. Son dönemde Kore Voleybolu tarihinin birçok önemli oyuncusu emekli oldu ve şu an sıfırdan başlayıp yeni bir takım kuruyoruz. Turnuvanın en genç ekiplerinden biriyle mücadele edeceğiz. Dünya Kupası’nda elimizden gelenin en iyisini verip, mücadeleci bir takım olmak istiyoruz. “

“Brezilya, ABD, Sırbistan, Türkiye gibi ekol ülkelerin yarışacağı bir turnuva. Türkiye’nin şampiyonluk ya da yarı final şansının olduğunu düşünüyorum. Ama bence ABD turnuvanın en büyük favorisi.”

 

Aras KARADENİZ – Sportcell