Domenec Torrent: Fatih Terim efsane

Galatasaray, yeni teknik direktörü Domenec Torrent’le çıktığı Hatayspor deplasmanında 4-2 mağlup oldu. Maçın ardından İspanyol teknik adam açıklamalarda bulundu.

Mağlubiyetten ders çıkarıp daha iyi çalışmaları gerektiğini söyleyen Galatasaray Teknik Direktörü Domenec Torrent, “4 gol yemek tabi can sıkıyor. Tabi ki de oyuncularımızla daha iyi ve daha fazla çalışmamız gerekiyor. Oyuncularımız aslında iyi oyuncular, kendi düşündüklerinden daha iyi oyuncular. Bazı önemli sakatlıklarımız var takımda. Bunlar tabi bahane değiller. Ne varsa elimizde onunla oynamamız gerekiyor. Kendimizi geliştirmemiz gerekiyor. İkinci yarıdaysa hücumda pozisyon bulamadık özellikle. Bu tam bir ders oldu bizim için. Birinci yarıdaki gibi oynayabilmeye odaklanmamız gerekiyor. Transfer periyodu olacak. Ben kendi başıma karar veren bir teknik direktör değilim. Kulüple birlikte çalışacağız, ben kulübün bir çalışanıyım burada. Kulüple birlikte kararlar alacağım transferle ilgili” dedi.

“FATİH TERİM, TÜRKİYE’DE BİR EFSANE”

Gazetecilerin Fatih Terim sorusunu da yanıtlayan Torrent, “Fatih Terim, Türkiye’de bir efsane. Sadece burada değil, Avrupa’da da çok saygı hak eden bir insan. Futbol dünyasındaki en önemli şeyler kulüplerdir. Oyuncuların oynama süreçleri vardır, antrenörlerin kulüplerde geçirdiği süreler vardır fakat kulüpler kalıcıdırlar. Burada, kendimi Fatih Terim’le karşılaştırma gibi bir durumda bulmuyorum. Bu bir hata olur. Burada çok çalışmak, Galatasaray ile başarılı bir süreç elde etmek istiyorum. Antrenörler olarak kendi kendimize baskı yapıyoruz çünkü kazanma isteğimiz var. Bizim önümüzde çalışmamız gereken çok şey var” şeklinde konuştu.