En Çok Değer Kazanan Kerem Aktürkoğlu

Transfermarkt’ın senede 2 defa olmak üzere 6 ayda bir güncellediği futbolcu piyasa değerlerinde Süper Lig özelinde 2021 başından beri en çok değer kazanan futbolcu Kerem Aktürkoğlu oldu. İki sezon önce 3. Lig ekibi 24 Erzincanspor’dan transfer edilerek geçen sürede ilk 11’in vazgeçilmez ismi olan genç futbolcu, 6 ayda değerini %900 arttırdı. Böylece Kerem, 3.5 milyon euro’luk değeri ile Süper Lig’de 23 yaş altı futbolcular arasında en fazla piyasa değerine sahip ilk 10 isme adını yazdırdı.

Attila Szalai'den açıklamalar - Fenerbahçe Spor Kulübü

İkinci sırada Szalai var
Güney Kıbrıs ekibi Apollon Limassol’den transfer edildiğinden beri Fenerbahçe savunmasında övgüleri toplayan Macar stoper, bu kapsamda listede en fazla değerini arttıran 2. isim konumunda. Son 6 aylık süreçte değerini 7.5 katına çıkartan Atilla Szalai, yeşil sahalardaki performansını kağıt üzerindeki matematiğe yansıtmayı da bildi. Euro2020 şampiyonasında grup aşamasında Macar Milli Takımı ile tüm maçlara çıkan Szalai, gösterdiği performans ile beğenileri üzerine toplamıştı. Avrupa’dan bazı kulüpler tarafından takip edildiği iddiaları varken, bu performansını sürdürmesi halinde çok daha yüksek piyasa değerilerine transfer yapması bekleniyor.

Süper Lig’de 2021 yılında en fazla değerini arttıran diğer 3 futbolcu ise sırasıyla şu şekilde: Sergen Picinciol (Giresunspor), Ersin Destanoğlu (Beşiktaş JK), Gökdeniz Bayrakdar (Antalyaspor).

Aras KARADENİZ – Sportcell