Fatih Terim’den ayrılık iddialarına cevap!

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden geniş kapsamlı bir yazılı açıklama yaptı. Terim; açıklamasında kulübün hedefleri, kişisel amaçları ve görevine dair birçok konuya değindi. Deneyimli teknik adam, sarı-kırmızılı takımın teknik direktörlüğüne devam edeceğini de söz konusu açıklamada paylaştı.

Fatih Terim’in açıklamasının tamamı ise şu şekilde:

“Son günlerde hakkımda çıkan haberleri, belli planlar dâhilinde oluşturulan dedikodu içerikli paylaşımları büyük bir dikkatle takip ediyorum.

Biliyorum ki; Fatih Terim ile Galatasaray isminin yan yana gelmesinden duyulan rahatsızlık yeni değil.

Her sezonun belli bölümlerinde, mevsimsel olarak kendini tekrar eden benzer içerikli saldırılara karşı artık çok daha hazırlıklı olduğumun da ayrıca bilinmesini isterim.

Galatasaray’da yaşadığımız birçok başarının ardından sezon başında Sayın Başkanımız liderliğinde, Yönetim Kurulumuz ile birlikte Galatasaray’ın yalnızca bugünü değil, geleceğini şekillendireceğimizi düşündüğümüz, Türkiye şartlarında pek de kolay cesaret edilemeyecek bir şey için yola çıktık.

Bu yolculuk esnasında yüzleşmemiz gereken sayısız zorluk olduğunu, bu hedef gerçekleştirilebilmesi adına büyük fedakarlıklar yapılması gerektiğini, toleransın neredeyse hiç olmadığı bir futbol ikliminde skor kadar geleceğe endeksli bir takımı, isimleri Galatasaray ile beraberken herkesi sürekli başarıya alıştıran insanlar olarak, tüm futbol kamuoyuna kabul ettirmenin hiç de kolay olmayacağını biliyorduk.

Bu, sonunda kulübün geleceği adına kendi ismini, kariyerini riske etmekten çekinmeyecek kadar cesur insanların seçeceği ve sonuna dek arkasından gideceği bir yoldu ve bu yolda Sayın Başkanımızın desteği, Yönetim Kurulumuzun teveccühü ve taraftarlarımızın güveni ile hep beraber yola çıktık.

Sezonun bu bölümünde geldiğimiz noktada arzu ettiğimiz pozisyonda olmadığımız bir gerçek. Bunun sorumluluğu bir kişiye ait ise, o benim ve yapılan tüm gelecek planının Galatasaray’a zarar verdiğini, bir noktada tıkanıklık gösterdiğini veya ileri gitmeyeceğini düşündüğüm an gereğini yapacak kadar Galatasaraylıyım.

Ancak,

Galatasaray’ın geleceği: futbolun geldiği sosyal ve kültürel ortamda kendi yıldızlarını üreteceği, ekonomik anlamda geri dönüşü olan, kulübümüzün mali yapısını dengeleyecek oyuncular arasında üzerinden bir strateji oluşturacağı, aynı esnada büyük hedefler için yarışmaktan geri durmayacağı bir projedir.

Takımımıza, çıktığımız yolun sonundaki ışığa güveniyorum.

Bugün gelmeyen sonuçların bize de döneceğini biliyorum.

Galatasaray ile Türkiye’deki tüm kupaları kazanma sevincini yaşayan, birçok ilki ve benzersiz başarıyı kendi kulübünde tadan, Avrupa’da çıtayı hep en yukarıya koyan bir teknik direktör olarak, kariyerimin bu dönemindeki en önemli hedefim; rakamsal olarak bir fazla kupa kazanmak veya elde edilen başarıları tekrar yaşamaktan öte, arkamda önemli bir jenerasyon ve futbol mirası bırakabilmektir.

Bunun için yılmadan, yorulmadan ve vazgeçmeden, sezon içinde yaşanılan büyük hayal kırıklığı sonrasında dahi tüm desteğinin bizimle olduğunu paylaşan Sayın Başkanımız ve Yönetim Kurulumuzun göstereceği sabır ve inisiyatif dahilinde en üst gayretle çalışmaya devam edeceğimin bilinmesini isterim.

Saygılarımla.

Fatih Terim”