Fatih Terim’den Sonra İlk Kez

Mayıs 1996… Göreve yeni başlayan Faruk Süren yönetimi o dönem yaşanan tartışmalara rağmen Fatih Terim’e güvenmiş ve takımı daha sonra tarihi başarılar elde edecek olan Fatih Terim’e emanet etmişti. Geçen süreçte yaşanan başarılar bugün bile konuşulacak kadar büyüktü.

Ve tarihler Haziran 2022… Göreve ikinci kez gelen Dursun Özbek 26 yıl aradan sonra sezon başında görevi yerli bir teknik adama, Okan Buruk’a verdi. (Hamza Hamzaoğlu, Bülent Korkmaz gibi isimler sezon ortasında teknik direktörlük görevine başladılar.)

Aynı 1996’daki gibi bu karar da tartışıldı fakat o dönem Faruk Süren’in yaptığı gibi bugün de Dursun Özbek takımı yerli bir teknik direktöre emanet etti. Aslında bu tablo Okan Buruk’tan beklentiyi de gözler önüne seriyor. Dört büyükler dışında şampiyonluk yaşayan iki teknik direktörden birisi olan Okan Buruk şüphesiz ki bu koltuğu hak etti. Hakkında yapılan tartışmalar bir kenara dursun Okan Hoca bu sezon büyük bir meydan okumanın başrolü olarak bu hikayede yerini alacak. Sezon nasıl tamamlanır bilinmez ancak başarılı bir senaryo camiada yeni bir dönemin habercisi olacak.