Fatih Terim’in derbi planı belli oldu!

Galatasaray, Milli ara sonrası derbiye yönelik ilk taktik provayı yaptı. Ekibiyle Fenerbahçe analizini tamamlayan Terim, ezeli rakibin zayıf noktası olarak kaleci Berke’yi seçti ve takımına “Kaleyi gördüğünüz yerden vurun” talimatı verdi.

Takımın beyni Feghouli

Fatih hocanın takım içerisinde yapmayı düşündüğü değişikliklerden biri de oyunun merkezinde gerçekleşecek. Terim, son haftaların formda ismi Feghouli’yi 10 numara pozisyonunda değerlendirmeye hazırlanıyor. Halil ve Kerem de kanatlarda forveti besleyecek. İleri uçta şimdilik Diagne bir adım önde görünüyor. Ancak Mohamed de formayı zorluyor ve burada ciddi bir rekabet yaşanıyor. Ayrıca ilk 11’e son kararını yarın verecek olan Terim, son anda tek forvetli sisteme dönüp ileriye Halil’i koyabilir ve Morutan ya da Emre Kılınç’ı sağ kenarda kullanabilir.

Duran toplara özel önlem

Terim ve ekibine göre Fenerbahçe’nin derbideki en büyük kozu ise duran toplar olacak. Hem kornerlere hem de ceza sahası çevresinden yapılacak serbest vuruşlara karşı özel savunma çalışmaları yapan Sarı-Kırmızılılar, diğer taraftan da kornerlerden gol atamama hastalığını rafa kaldırmayı hedefliyor. Bu nedenle antrenmanın bir bölümünün de köşe atışlarına ayrıldığı öğrenildi.

Kaynak: Fanatik