Fenerbahçe Token nedir ? Ne işe yarayacak? Taraftarlara neler vaad ediyor?

Sarı lacivertli kulüp, ‘Fenerbahçe Token’ için kripto para borsası Paribu ile anlaştı. Peki bu Fenerbahçe Token nedir? Ne işe yarayacak. Detaylar makalemizde…

Paribu ve Fenerbahçe Spor Kulübü, Fenerbahçe Token için anlaşmaya vardı.

Fenerbahçe Token = Fenerbahçe ile paribu iş birliği ile üretildi ve 9 Ağustos 2021 sabah saat 09:00’da ön satışa çıkıyor. Bu süreçte talepler toplanacak.

Fenerbahçe Token = Ethereum alt yapısında üretilen bir utility token’dir. (utility token’lar belirli bir ürün ya da hizmete erişmek için kullanılan token’lardır. Bu token’lar ürün ve hizmetlere erişim için kullanılır.)

9 Ağustos 2021 sabah saat 09:00’da ön satışa çıkıyor. Bu süreçte talepler toplanacaktır.

Fenerbahçe Token' piyasaya nasıl sunulacak? - Sputnik Türkiye

Fenerbahçe Token ne işe yarayacak? Taraftarlara neler vaad ediyor?

Amacı taraftarın da bazı kararlarda söz sahibi olabilmesidir. Katılımcılık esasını vaad eder. Token sahipleri, tokenlerini kullanarak anketlere katılabilir, marş seçimi, tesislerdeki bölümlere verilecek isimlerin seçimi, yöneticiler, teknik heyet ve sporcularla tanışma fırsatı, özel düzenlenecek aktivitelere katılım, tesis ve stat turları ve daha bir çok etkinliğe katılabilecek.

Fenerbahçe Token madenciliği yapılamayacaktır.

Maksimum arz 190.700.000 fenerbahçe token’dir. bu arz adedi 25 yıla yayılmış şekilde piyasaya sürülecek olup, toplam arz adedi olan 190.700.000 adetin 90.700.000 adedi planlı aralıklarla yakılacaktır. Dolayısıyla 25 yılın sonunda dolaşımda olan token adedi maksimum: 100.000.000 adet olmuş olacaktır.

İlk etapta sadece Paribu üzerinden alım/satım yapılabilecektir.

9 Ağustos 2021 sabah saat 09:00’dan itibaren ön talepler toplanacaktır.

Ön talep toplama süresi: 12 ağustos 18:00’a kadar sürecektir.

FENERBAHÇEMİZ “FENERBAHÇE TOKEN” İÇİN PARİBU İLE ANLAŞMA SAĞLADI -  Fenerbahçe Spor Kulübü

2 tip satış şekli bulunmaktadır. ön talep dönemi iki satış tipi için de aynı süreçtir.

TİP 1: Alacağınız token’ları 9 ay boyunca transfer edemez ve satamazsınız. Token’larınızın işleme açılmaya başlayacağı ilk tarih 15.05.2022’dir. İlgili tarihten sonra 15 ay boyunca bu token’larınız eşit dağılımla işleme açılmaya devam edecektir.

TİP 1’de 1 token fiyatı ön talep döneminde 15TL’dir, ön talepte minimum 15 adet satın alınabilmektedir.

TİP 2: Alacağınız token’ları 13.08.2021’de Paribu’da FB/TL marketinin açılmasıyla işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

TİP 2’de 1 token fiyatı ön talep döneminde 30TL’dir, ön talep döneminde; minimum 15 adet, maksimum 200 adet token satın alınabilecektir.

Talep işlemini tamamladığınızda işlem tutarı hesabınızda başka işlemlerde kullanılamayacak şekilde bloke edilecektir. Satın alınamayan veya onaylanmayan işlemlerdeki token adedine karşılık gelen miktar, TL bakiyenize kullanılabilir şekilde yansıtılacaktır.

Talebinizin onaylanması durumunda; Satın aldığınız Fenerbahçe Token’lar Paribu hesabınıza 13.08.2021 00:00 itibariyle tanımlanacaktır.

Sadece bilgilendirme amaçlıdır, yatırım tavsiyesi değildir.”

Arda BİRBEN – Sportcell