Gabriela Guimaraes: ”Türkiye her zaman dikkatli olmamız gereken çok kaliteli bir takım.”

Muhabirimiz Aras Karadeniz, 5 kupayı da müzesine götüren Vakıfbank’ın yıldız voleybolcusu Gabriela Guimaraes ile röportaj gerçekleştirdi.

– Artık 5 kupalı bir şampiyonsun, neler hissediyorsun?

Her zaman bu 5 kupayı kazanmanın hayalini kuruyordum. Fakat bu kadar inişli çıkışlı, zor ama özel bir yoldan olacağını bilmiyordum. Birçok maç kaybederek başlayıp, tüm baskıya rağmen pes etmeyip, bir aile gibi savaşmayı öğrenerek bunu başarmak çok özel. Ekiple gurur duyuyorum.

– Finalde MVP’ydin ve galibiyet sayısı senin tarafından geldi. Dünyada diğer voleybolcularla kendini kıyaslarsan kendini nerede görüyorsun?

Performansımdan çok memnunum. En iyi olmayı beklemiyordum. Her zaman takım için oynarım fakat bunun yanında kişisel hedeflerim de var ve buna ulaşmaktan ötürü mutluyum. Her zaman geleceği düşünmek gerekir ve daha iyi olmak için her zaman imkan vardır.

– Final maçından sonra Vakıfbank hemen Egonu transferini açıkladı. Finalde rakibin olan bu oyuncunun transferi hakkında neler söylersin?

Dürüst olmak gerekirse final oynanırken bunu bilmiyordum. Ama o çok farklı bir oyuncu, dünyanın en iyisi. Bu nedenle, takıma katkı sağlayacaktır. Ama şu an kendi şampiyonluklarımızı kutlamanın zamanı.

– Bildiğin gibi Eylül’de Dünya Kupası var. Brezilya Milli Takımı ile bu kupayı kazanma ihtimalini nasıl görüyorsun?

Bu yıl oldukça zor olacak. Milli takım yenileniyor, birçok oyuncumuz ayrılıyor ama aynı şekilde genç birçok oyuncu da aramıza katılıyor. Bu çok büyük bir hayal. Henüz Kadın Milli Takımımız ile Dünya Kupası Şampiyonluğumuz yok. Favorilerden biri olmadığımızı biliyoruz ama şaşırtabiliriz.

– Türkiye Milli Takımı ile Brezilya’yı kıyaslaman gerekirse neler söylersin?

Böyle bir eşleşme olursa çok fazla rekabetin olacağını söyleyebilirim. Kaybedecek takımı söylemek oldukça zor ve mücadele dolu bir maç olur. Türkiye’ye karşı çok iyi maçlarımız oldu, buna finaller de dahil. Kimin daha iyi bir turnuva geçireceğini söyleyemem ama Türkiye’yi küçümsemeden takımıma güvenmek zorundayım. Her zaman dikkatli olmamız gereken çok kaliteli bir takım.