Galatasaray transferi resmen duyurdu! Christian Luyindama Suudi Arabistan’a gitti

Galatasaray’da bu sezon takımda fazla forma şansı bulamayan Luyindama, Suudi Arabistan’a gönderdi. Sarı kırmızılı takım yabancı sınırlaması nedeniyle kadroda boşluk yaratmak amacıyla Kongolu futbolcuyu Al Taawon’a kiraladı. 28 yaşındaki futbolcunun satın alma opsiyonlu kiralık olarak gönderildiği öğrenildi. Galatasaray, TFF’ye gönderdiği kadroda listesinde tecrübeli futbolcunun Suudi Arabistan’a gittiğini açıkladı. Cim Bom resmi internet sitesinden yaptığı açıklamayla da bu transferi duyurdu.

Galatasaray ‘da ayrılık yaşandı. Sarı kırmızılı takım 28 yaşındaki Kongolu savunma oyuncusu Christian Luyindama’yı Suudi Arabistan takımlarından Al Taawon’a kiraladı. Galatasaray, TFF’ye bildirdiği kadro listesinde Luyindama’nın ismini çıkardı ve Suudi Arabistan’a gideceğini belirtti.

Galatasaray resmen açıkladı

Galatasaray, Luyindama’nın Suudi Arabistan takımlarından Al Taawoun’a kiraladığı resmen açıkladı. Sarı kırmızılıların yaptığı açıklamada “Profesyonel futbolcumuz Christian Luyindama’nın satın alma opsiyonlu geçici transferi için Suudi Arabistan’ın Al Taawoun Kulübü ile 2021-2022 sezonu sonuna dek anlaşmaya varılmıştır.” denildi.

(Fanatik)