Makas çok mu açıldı?

Galatasaray Şampiyonlar Ligi öneleme maçında PSV deplasmanında hezimete uğradı. Sahadaki oyun ise 5-1’den fazla bir farkı getirebilirdi. PSV Galatasaray’ı çok iyi çalışmış, önde pres ve merkezi kalablık tutarak Galatasaraylı futbolculara çok sayıda hata yaptırdı. Galatasaray adına konuşulacak pek bir durum olduğunu düşünmüyorum çünkü takım sahada taktik olarak bize en ufak bir done sunmadı. Bence İşin tuhaf tarafı yaşanan hezimetin Fatih Terim tarafından normal gösterilmesiydi. Duruma farklı bir gözle bakmak istiyorum…

Resim

Galatasaray sezon açılışından bu maça kadar 2 hazırlık maçı oynarken PSV 4 hazırlık maçı oynadı.

PSV’nin en önemli oyuncularından Malen ve Dumfries transfer olmaları beklendiği için maç kadrosunda yer almadılar.

Maçta 2 hatalı gol yiyen Muslera karşılaşmadan 4 gün önce İstanbul’a gelip takıma katılabildi. Yedek kaleci Okan Koçuk ise Giresunspor’a transfer oldu.

Fatih Terim’in hazır olmadığı için oynatmadığı Falcao ve Mohamed’in yanısıra forvet orjinli tek oyuncusu olan Diagne ise özel bir durumu (milli takım, sakatlık vs.) olmamasına rağmen takıma geçen hafta katıldı.

İki takımın maaş bütçeleri arasında da PSV tarafında bir artı yok.

Bu etkenler bir araya geldiğinde tekrar sormak lazım. Makas mı açıldı? Yoksa bahaneler mi çoğaldı?

Eğer Fatih Terim ve yeni yönetim gerçekten bir yapılanmaya gidiyorsa çıkıp bu yapılanma hakkında detaylı bir açıklama yapmalılar. Daha da önemlisi bu takımda 3.5 senedir görev alan Fatih Terim’in 3.5 senede neden bir arpa boyu yol alınamadığı hakkında bir bilgilendirme yapmalı. Yoksa Galatasaraylıların 3 sene bu yapılanmayı bekleyeceğini pek düşünmüyorum.

Safa Kaan ÖZTÜRK – Sportcell