Merih Demiral: Ronaldo ile sık sık konuşuyoruz

Juventus’un geçtiğimiz yaz satın alma opsiyonuyla Atalanta’ya kiraladığı Merih Demiral, La Gazzetta dello Sport gazetesiyle gerçekleştirdiği röportajda birbirinden çarpıcı açıklamalara imza attı. İşte milli oyuncunun o sözleri:

“Atalanta’ya gelmeden önce antrenörümüz Gian Piero Gasperini ile konuştum. Yurt dışından da teklifler aldım ama sırf onunla çalışabilmek için Atalanta’nınkini kabul ettim. Bunun benim için büyük bir şans olabileceğini anladım. Başlangıçta oldukça zorlandığımı itiraf etmeliyim. Buradaki düzeni anlamalı ve zihniyetinizi değiştirmelisiniz. Daima ileriye bakmalı ve geriye dönmeye hazır olmalısınız. 

Gasperini’nin antrenmanları yoğun ama kendisinin benim için en uygun antrenör olduğuna inanıyorum. Her şeyin ötesinde onun yoğun antrenmanlarına alıştım. Şimdiye dek hiç Zingonia’daki kadar yoğun çalışmamıştım. Santrforlarla girişilen düelloları severim ve onların yapacaklarını önceden tahmin etmeye çalışırım.

Birinci olana kadar şampiyonluk hakkında konuşmak istemiyorum. Antrenörümüzün istediği futbolu sahaya yansıtabilecek özelliklere sahip oyunculardan kurulu, iyi bir takımız. Takım, kalite anlamında Juventus’ta şampiyonluk yaşadığım döneme benziyor. Şu anda özel bir şey yapıp yapmadığımızı bilmiyorum ama burada oynamak her şeyin mümkün olduğunu hissettiriyor.

Cristiano Ronaldo ile aramda güçlü bir bağ var. Bana her zaman yardım etti ve kendisiyle Whatsapp üzerinden sık sık sohbet ediyoruz. Sanırım o, tanıdığım en iyi insanlardan biri. Onun sana karşı oynamasındansa takımında olmasının daha iyi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Her zaman fark yaratır. Şampiyonlar Ligi’nde yaptıklarına bakın. Manchester United onsuz son 16’ya kalır mıydı? Hayır.

Dünyanın en iyi ülkeleri arasında yer alsalar da Türkiye’min Portekiz karşısında şansı var. Turu geçersek İtalya ile karşılaşacağız ama dikkatli olun çünkü artık Euro 2020’de izlediğiniz takım değiliz.”