Morutan neden yedek kalıyor? Menajeri açıkladı…

Galatasaray’ın ligin son üç haftasında çıktığı karşılaşmaların ikisinde forma şansı bulamayan, birinde de sonradan oyuna giren Olimpiu Morutan ile ilgili olarak flaş bir açıklama geldi. Rumen futbolcunun bağlı bulunduğu menajerlik şirketinden Victor Becali, Gazeta Sporturilor’a verdiği röportajda 22 yaşındaki oyuncunun son zamanlarda yedeğe çekilmesi hakkında şunları söyledi: 

Morutan’ın son zamanlarda yedek olduğu doğru. Ancak Fatih Terim’in onu neden oynatmadığını bilmiyorum. Tek bildiğim kendisinin onu çok sevdiği ve ona güvendiği. Bunlar teknik hususlar olabilir. Mesela Galatasaray Sivasspor’a karşı çok zor bir deplasmana çıktı. Oradaki maçlar her zaman karışık olmuştur. 

Bir daireden diğerine taşınmak bile zordur. Türkçe ile daha zor. Morutan, İngiliceyi de daha az biliyor. Bakın, Cicaldau Türkiye’ye daha çabuk yerleşti. Akıcı İngilizce konuşması, bunun bir nedeni olabilir. 

Taraftarların Morutan’ı sahada görmek istediğini biliyorum. Ancak kimse Terim’den takıma birini almasını isteyemez. Terim kişiliği olan, büyük isimli bir antrenör. Romanya’da taraftarların dikte ettiği ve karar verdiği doğru ama Türkiye’dekiler sadece fikirlerini ifade ediyor. Son kararı ise Terim veriyor. Bence Morutan oynamaya başlayacak. Eninde sonunda uyum sağlayacak. O genç, zamanı var. Bu noktada Galatasaray’dan ayrılması söz konusu değil.