Selçuk İnan: Sürekli hakem konuşmaya mecbur bırakılıyoruz!

Galatasaray Yardımcı Antrenörü Selçuk İnan, takımının Öznur Kablo Yeni Malatyaspor ile oynadığı karşılaşmanın ardından hakem kararlarını eleştirdi.

Spor Toto Süper Lig’in 14. Hafta maçında Öznur Kablo Yeni Malatyaspor ile deplasmanda karşı karşıya gelen Galatasaray, rakibi ile 0-0 berabere kaldı. Sarı-kırmızılı ekibin yardımcı antrenörü Selçuk İnan ise mücadelenin ardından açıklamalarda bulundu.

İlk olarak Selçuk İnan, vefat eden eski başkanları Mustafa Cengiz’in ailesine ve camialarına başsağlığı dileyerek; çok üzgün olduklarını söyledi.

İnan, maçla ilgili ise hakem kararlarına yönelik eleştiriler ve tepkiler ortaya koyarak şunları söyledi:

“Gönül isterdi ki aslında oyunla ilgili konuşmak, artık o bir klasik haline geldi. Sürekli hakemleri konuşuyoruz. Bizi de buna mecbur ediyorlar açıkçası. Ben sadece bir şeye değinmek istiyorum bugün hakemle ilgili; son dakikalarda attığımız golü önce hakem veriyor. Ben de çok yakındım dördüncü hakeme. Gittim ve neden golü verdikten sonra iptal etti diye sordum. Bana VAR’dan haber bekliyor dedi ama ben aslında doğrusunu biliyorum. Bunu hocamla da paylaştım içeride. Kurallarda; bir karar verdikten sonra VAR hakemi genelde karışmıyor ufak tefek şeylerde ve hakem de bunu biliyor. Gol verseydi eğer VAR’dan çağrılmayacaktı ki zaten VAR yok gibiydi. Çağrılmayacağını bildiği için aslında verdiği golü tekrardan iptal etti. Aslında bu niyet bizi çok üzmeye başladı. Bunu sizle paylaşmak istiyorum çünkü yüzde 100 bir penaltımız verilmedi. Orada VAR’ın çağırmaması da hepimizi hayretlere düşürdü. Çok üzgünüz gerçekten, ben hiç aslında hakem konuşmak istemiyordum ama canımı çok acıttı. Çünkü bütün oyuncularımız içerde çok üzgündü ve herkes sadece hakemi konuşuyor. Biz de artık sürekli hakemleri konuşmaktan sıkıldık aslında. Diğer takımlar da bundan şikâyetçi. Evet destek vermemiz lazım diyoruz ama bazen de kötü niyet hissettiğiniz zaman çok üzülüyorsunuz, sizin canınızı acıtıyor. Onun dışında evet, aslında istediğimiz oyunu belki tamamıyla sahaya yansıtamadık ama gene de kazanmak için gereken bütün pozisyonları yakaladık. Sonuçlandıramadık ve bunun için de çok üzgünüz.”