Sergen Yalçın: Şu anda hedefsiz durumdayız

UEFA Şampiyonlar Ligi C Grubu 5. maçında yarın Ajax’ı konuk edecek olan Beşiktaş’ta teknik direktör Sergen Yalçın, mücadele öncesi düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Son dönemlerde aldıkları kötü sonuçların ardından içinde bulundukları durumun farkında olduklarını vurgulayan Sergen Yalçın, bu durumun önünü kesmek için çalıştıklarını vurgulayarak, ”Şampiyonlar Ligi’ni konuşursak hepimizin heyecanlı olduğu, acaba dediği, neler yapabiliriz diye plan yaptığımız bir gruptu ancak oynanan 4 maç sonunda grupta hedefsiz duruma düştük. Kalan iki maç, bizim, camia ve ülke puanı için prestij açısından oynayacağımız duruma düştü. Hedefleri ne kadar yukarı koyarsanız, hayal kırıklığı da o kadar büyük olur. Çok fazla hayal kırıklığı yaşamamak gerekir. Bazı önemli şeyler yaşadık. Sakatlıklar bizi çok büyük sıkıntıya soktu. Biraz şans faktörünü de ortaya atarsak maçların 1-2 tanesini kazanabilirdik. Bireysel hatalar ve yediğimiz basit goller, istediğimiz yerde duramamamızı sağladı. Bu benim şahsi fikrim. Şu anda hedefsiz durumdayız. Yarın da çok önemli ve zor bir takıma karşı oynayacağız. Takım olarak da şu anda çok iyi durumda değiliz. Ligde ve Şampiyonlar Ligi’nde aldığımız sonuçlar beklentinin çok altında. Takım olarak da bunun farkındayız. Bu oyun, zor bir oyun. Zaman zaman düşüşler, kötü gidişatlar olabiliyor. Bizim tabii ki amacımız, bunun önünü kesmek ve camiamızı olması gereken yere getirmek. Bu bir zaman alacak gibi gözüküyor” diye konuştu.

Hem yarın oynayacakları Ajax mücadelesinin hem de hafta sonu ligde karşılaşacakları GZT Giresunspor maçlarının önemli olduğunu aktaran Yalçın, bu maçlardaki kadro seçimiyle ilgili olarak, “Çarşamba-Cumartesi oynayacağız. İki maç da önemli. Bir hedefimiz olmasa da ülke, taraftar ve bizim için önemli. En iyisini yapmak istiyoruz. Bazı oyuncularımız var kritik noktada olan. Batshuayi’yi büyük ihtimalle oynatmayacağız. Maç oynayacak fizik gücüne tam olarak sahip değil. Yarın belki 20-30 dakika kullanabiliriz. Milli takımdan dönen, ufak tefek sorunları olan oyuncular var. Bu durumları değerlendireceğiz. En uygun kadroyu çıkarmaya çalışacağız. Cumartesi günkü maç çok önemli. İki maça da 4-5 değişik oyuncu ile başlayabiliriz” dedi.

Haber Kaynağı: DHA