Sumudica: ”Adımın Türk Milli Takımı ile anılması gurur verici.”

Son olarak Cluj’daki görevinden ayrılan Rumen Teknik Adam Marius Sumudica’nın adı Şenol Güneş’in ayrılmasından sonra Milli Takımımız ile de anılıyor. Ekibimizden Aras Karadeniz, Rumen hocaya hem bu konuyu hem de Türkiye’den gelen teklifleri sordu.

Aras Karadeniz: Şenol Güneş’in ayrılığından sonra bir kaç isim ile beraber Türk Milli Takımı ile adınız anılıyor. TFF’den teklif gelmesi halinde buna sıcak bakar mısınız?

Marius Sumudica: Bana göre, Türk Milli Takımı için daha büyük isimler vardır. Benim ismimin geçmesi çok büyük bir onur. Türkiye’de her hoca değiştiğinde ismimin geçmesi, Türk futbolunun beni unutamadığını gösteriyor. Ben de Türk futbolunu unutamadım. Benim için gerçekten gurur verici bir olay. Milli Takımının teknik direktörü olmak da gerçekten benim için büyük bir onur olur. Ama söylediğim gibi benden önce gelecek hocalar var.

”Rize’de yaşadığım talihsiz olayları tekrar yaşamak istemiyorum.”

Aras Karadeniz: Cluj’dan ayrıldıktan sonra Türkiye’den hiç teklif aldınız mı?

Marius Sumudica: Türkiye’de hocaları kulüplerinden ayrılan iki üç takım için menajerler benimle irtibata geçti. İsim veremiyorum ancak menajerler irtibata geçti, kulüpler değil. Ancak uygun görmedim ve kabul etmedim. Türkiye benim ikinci ülkem. Doğru teklif geldiğinde geri döneceğim. Rize’de yaşadığım talihsiz olayları tekrar yaşamak istemiyorum. Rize’de ilk göreve başladığımda 15 oyuncum Covid-19’du. Onların geri dönmesi biraz zaman aldı. Aynı hatayı tekrar yapmak istemiyorum. Öncelikle, takımımı çalıştırabileceğim ve hazırlayabileceğim bir kulüp olması gerekiyor.