TARAFTARA NE !!

Galatasaray son yıllarda alışık olduğu üzere yine bir seçim ortamına girdi. Burak Elmas’ın kısmen beklenen ibrasızlığı sonrası, başkan, bir önceki yönetimin usulüne göre seçildiği ama iş başa düşünce tanımadığı tüzüğe karşı açtığı davanın aksine kendisinden beklenen ve söz verdiği şekilde seçim takvimini açıkladı.

Sonra uzaklardan gelen  bir kulüp üyesi, kendince başkan adaylarını beğenmediği, Dursun Özbek ve Ünal Aysal’la  zahmet edip konuşmasına rağmen adaylığa ikna edemediği için bu sürece karşı dava açıp akılları karıştırsa da adaletin tecellisi sonucu bu hafta sonu Galatasaray camiası yeni başkanını seçecek

Resim

Seçim dönemi toto oynamak makbuldür, herkes tahminlerde bulunur, geleneği bozmak olmaz ben de tahminde bulunayım. Kanımca 3000 altı katılımda ki muhtemelen de hem bayram tatili hem de genel heyecansızlık sonucu oralarda kalacak hazerun, Eşref Hamamcıoğlu geçen sefer kenarına kadar gelip kazanamadığı başkanlığı bu sefer muhtemelen maksimum %10 farkla kazanır.

 

Katılım artıp geçen seçimde olduğu gibi daha yeni üyelerin de oyları artarsa Metin Öztürk’ün seçilme şansı bence yükselir. Özellikle gençlerde Eşref Bey’in uslubunden çok da hoşlanılmadığını geçen seçimde canlı olarak yaşamıştık. Kendisi Galatasaray’ı sosyal sorumluluk projesi gördüğünü açıklayarak bence büyük bir pot kırsa da, ki kendisi rahat edebilir Galatasaray’ın ona ihtiyacı yoktur, elbette 100 küsur yıllık camia sahipsiz kalmaz, oysa kendisi Galatasaray başkanı sıfatıyla çok daha fazla tanınırlık sağlayacaktır, şu an rüzgar herşeye karşı sayın Hamamcıoğlu lehine esmekte.

 

Çok değil bu hafta sonu zaten sonuçları göreceğiz

 

Benim düşüncem, çocuğunun rızkından arttıran isimli klasik cümleyi artık kurmak istemediğim taraftarların bunlarla haklı olarak ilgilenmediği, sinirlendiği ve aslında saf bir aşkla sevdiği camiasında olan saçmalıklara biraz da nefretle baktığı. Forumlar, sosyal medyada ibralar, ibrasızlıklar, Terim’ciler, oncular buncular derken ciddi fay hatları oluşmuş durumda. Diğer yandan bir bıraktım yurtdışı takımlarını, Fenerbahçe, Beşiktaş camiaları dahil hiçbir klüpte bizim camiamızda olan politika ve kongre oyunları sanırım yoktur.

 

Olmasının da yarattığı tepki artık büyümekte ve bir gün anlamız sonuçlara varacak.

 

Taraftarın beklentisi aslında bütün bunlardan çok, sahada keyif veren, mümkünse şampiyon olan, Avrupa’da başarılı olan ve onu mutlu eden takımı seyretmek. Bu kadar basit. Burak Elmas söz vermiş tutmamış, Eşref Hamamcıoğlu yediği yemeğin hesabını ödememiş, menajerlere şu kadar komisyon ödenmiş, 150 tane lise mezunu üye yapılmamış, bunu yapmayan kişi üyelikten atılmış gibi konuların zaten geçim derdinde olan sıkıntılarını stadyumda, ekran başında unutmak isteyen taraftarları ilgilendirdiğini hiç düşünmüyorum

 

Dolayısıyla yeni dönemde benim dileğim, eski günlerdeki gibi beraber sevinen beraber üzülen, başkanının girdiği ortamda hak ettiği saygınlığı gördüğü, taraftarıyla ve üyeleriyle barışık bir Galatasaray görmek. Şu an aday yönetimler bunu sağlayabilecek mi hep beraber göreceğiz.

 

Seçimin adaylara, camiamıza hayırlı olmasını dilerim.